Záchranářský výcvik na moři v Chorvatsku

Dovoluji si Vás všechny pozvat na jedenáctý (předletní) a dvanáctý (letní) výcvikový tábor u moře, který bude letos na tradičním místě, v bungalovech Oštro v Kraljevivici, přibližně 20 km od Rijeky.
Jako vždy se bude cvičit vodní záchranařina, a to zábavným způsobem. Kdo nechce nemusí samozřejmě cvičit, může si užívat slunce, moře a přírodu.

 

Organizace: Každý účastník bude mít svoji cestovní smlouvu (potvrzenou přihlášku) s cestovní agenturou (PERS, s.r.o.), ubytování se platí přímo na účet, vybírat na místě budeme za výcvik v Kč a poplatky za osoby a psy v EUR a případně za postroje či fendry. Maximum na každý týden jsou 2-3 skupiny á 9 psů včetně psů trenérů, tak aby byl dostatek času pro všechny

 

Místo: Kraljevica: Staré přímořské městečko, které se nachází na jih od Rijeky – cca 15 km. Dominují mu dvě středověké tvrze, které zde zůstaly jako dědictví po chorvatských knížecích rodinách Zrinských a Frankopanů. Zde se ukryl maďarský král Bela IV. v roce 1242 před nájezdy Mongolů. Kraljevica byl známý válečný přístav a nejstarší loděnice na Jadranu. Na jednom z poloostrůvků Oštro bylo postaveno i jedno z prvních veřejných koupališť v přímoří. Na škodu přírodním krásám a zdravému podnebí byly v blízké Rijece vybudovány průmyslové závody, na pohled viditelné, včetně rafinérie nafty INA. Poblíž Kraljevice je vybudován most na ostrov Krk, který umožňuje celou řadu zajímavých výletů na tento ostrov. Přímo v Kraljevici nejsou rekreační zařízení, neboť loděnice je přímo ve městě a obří jeřáby a lodě lemují horizont. Rekreační kapacity jsou umístěny mimo město - v menším letovisku Oštro na poloostrově stejného jména jižně od Kraljevice (jednodušší ubytovací objekty, pláž oblázková) a v zátoce Grabrova 3 km od Kraljevice je pod vjezdem na Krcký most velký hotel Uvala Scott a jedoduché bungalovy (pláž částečně oblázky, částečně uměle doplněna.


Apartmány Oštro: Na stejnojmenném poloostrůvku, jak je zmíněno v popisu Kraljevice, jsou jednoduché čtyřlůžkové patrové chaty. Nacházejí se mezi stromy v borovém háji. 100 m pod nimi je betonová i písčitá pláž s ohrazeným koupalištěm pro děti. Toto koupaliště bylo vybudováno jako jedno z prvních veřejných koupališť pro obyvatele Rijeky. Chata má v přízemí kompletně vybavenou kuchyni s jídelním koutem, sprchu a WC. V prvním patře jsou dvě oddělené ložnice se samostatným vstupem z terasy, vždy po dvou postelích. Vstup do patra je venkovním schodištěm. Vybavení chat je opotřebované a odpovídá stáří 25 let. V areálu je obchod, dvě kavárny, snack-bar a další letní občerstvení pro navazující kemp.

 

Termín a výcvik
Cvičí se budou záchranářské vodní cviky podle Klubového zkušebního řádu, s důrazem na cviky stejné s IRO, někteří účastníci budou chtít dělat zkoušky. Klubový zkušební řád (seznam cviků) najdete ZDE. Cvičí se dopoledne i odpoledne od neděle do pátku, v úterý je volný den. Na některé večery je připraveno povídání na různá témata. Výjimečně v případě špatného počasí může být vodní výcvik nahrazen poslušností.
Výcvik vodních prací je náročný a bezpečnost je vždy na prvním místě. Pravidla výcviku najdete na klubových stránkách zde, prosím přečtěte si je než se přihlásíte.

 

Pravděpodobně všechny dny bude výcvik na ostrově Krk v nádherné zátoce s písečnou pláčí. Místo je vzdáleno cca 7 km a na mostě se platí mýtné za celé auto 46 kn (cca 120 Kč) za jeden směr, zpět se neplatí.

 

Ceny a podmínky:


Ceny za celý bungalow pro 4-5 osob podle termínu:

4. 6. - 11. 6. 2015 je 383 EUR (platba bude v Kć dle aktuálního kurzu, cca 20 dni před akcí) (za 8 dní / 7 nocí, možno prodloužit pobyt za příplatek), výcvik po, út, čt, pá, so.

3. 9. - 10. 9. 2015 je 401 EUR (platba bude v Kć dle aktuálního kurzu, cca 20 dni před akcí) (za 8 dní / 7 nocí, možno prodloužit za pobyt příplatek), výcvik ne, po, st, čt, pá.

Poplatek za osoby, parkování a psa v kempu se bude platit na místě:

pes za pobyt a noc 15 HRK (cca 2 €)
lázeňský poplatek za osobu a den 7 HRK (cca 1 €)
lázeňský poplatek za dítě a den (12-18) = 4,5 HRK 
pojištění na osobu a den 1  HRK
parkování auta za den (kartička na vjezd) 27 HRK (první auto k chatce zdarma)

Strava - cena je bez stravy, v apartmánech je vybavená kuchyňka (el. vařič, malá lednička, příbory, talíře, hrnce...), doporučuji vzít navíc varnou konvici a případně mikrovlnku. Budeme mít společný velký mrazák na potraviny, je možné si do něj něco přidat. Nedaleko je několik restaurací a v kempu prodávají základní potraviny a je tam také pekárna.

Poplatek za výcvik za každého psa je 135 EUR Dva psi jednoho majitele 230 EUR. Poplatek zahrnuje náklady na výcvik, 5 dnů výcviku, trenéry, společné pomůcky (mimo aporty), provoz lodi (lodí) včetně místních poplatků, prijavy, paliv a maziv, pláž pro výcvik, organizaci akce. 

 

Fotogalerie z minulých ročníků najdete například na
http://picasaweb.google.com/sindy.lamira/KroatienSeptember2009# 
http://picasaweb.google.com/pdornicova/Chorvatsko08 

 

Fotky a další informace o kempu najdete na stránkách 
http://www.chorvatsko.cz/hprimor/kraljev.html 

video z výcviku 2015: https://www.youtube.com/embed/lcVAChWipeg 

Doprava: dopravu nezajišťujeme, jede každý sám vlastním vozem. Výjimečně můžeme doporučit někoho bez auta k někomu s autem. Doporučená trasa bude v propozicích.
 

PŘIHLÁŠENÍ: přihlaste se podle termínu klikem na přihlásit v seznamu termínů na http://prihlasky.kynolog.cz . cca 3 týdny před akcí vám zašlu další instrukce. Případné další informace rád podám.

 

E: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
T: 721 647 970

Comments