Škola pracovní a zábavné kynologie se změnila.

Kvalitní a pozitivní služby pokračují na www.PsychologPsu.cz

Tyto stránky nejsou od 1. 1. 2018 aktualizovány.

 

 

 Přednášky a akce najdete přímo na prihlasky.kynolog.cz

 

Škola pracovní a zábavné kynologie se změnila.

Kvalitní a pozitivní služby pokračují na www.PsychologPsu.cz

Tyto stránky nejsou od 1. 1. 2018 aktualizovány.

 

 

 Přednášky a akce najdete přímo na prihlasky.kynolog.cz

 

Už pátým rokem do naší psí školy v Herolticích s důvěrou jezdí lidé s nejrůznějšími problémy. Pomáháme jim budovat vztah se psem od úplných základů a dále pak tyto základy rozvíjet.

K problémovému chování psa někdy stačí jen pár maličkostí a my učíme, jak se jich vyvarovat nebo tyto chyby napravovat. Víme, že se jich nedopustili vědomě. Často se, i přes obrovskou snahu, majitelům napravit problémové chování jejich psa nedaří. Proto je dobré mít někoho, kdo vám dá dobrou radu a pak ji pomůže aplikovat na vašeho psa. Od toho jsme tu my. Abychom vám v tom pomohli. Základem naší činnosti je pomoc při vytváření zdravého, silného a pozitivního vztahu člověka se psem. Harmonický vztah je také mnohdy prevencí nebo řešení problémového chování.

Na vás je jen to, jestli našich rad využijete a opřete se do toho, co vám síly a hlasivky stačí. Naším úkolem je vysvětlit vám a naučit vás hlavně to, jak vás a vašeho psa udělat šťastnějšími na základě vzájemného chápání potřeb a správné komunikace.

Po akcích od nás odjíždějí páníčci se svými psy jako začínající tým, i když často přijeli jako dvě samostatné jednotky žijící ve dvou odlišných světech. Veškeré naše metody jsou vystavěny na pozitivním přístupu, výcviku a výchově s maximální minimalizací trestů tak, aby směřovaly k vytvoření harmonického vztahu mezi člověkem a psem.

První den lidé přijíždějí do tábora a společně se svými psy se ubytují, buď v chatkách, nebo na pokojích. Po večeři začínáme víkend nebo tábor společnou informační schůzkou, kde jsou vysvětlena pravidla pobytu tak, aby byl zajištěn průběh akce bez větších komplikací. Po informační schůzce následuje první teoretická přednáška zaměřená podle typu akce.

Ráno obvykle začínáme tzv. „smečkou“, což je organizovaný volný pohyb psů pod dohledem trenérů, kdy se pejsci učí, jak spolu navzájem komunikovat a nebát se ostatních. Je zajímavé sledovat, kolik lidí bylo napoprvé překvapeno, jak se jejich pes umí mezi ostatními chovat.

Po vydatné snídani následuje dopolední program, který je většinou zahájen takzvaným „parčíčkem“. Parčíček je výukou chůze na vodítku a zároveň socializačním cvičením, kdy se pejsci učí, jak se chovat ve společnosti ostatních. Po tomto cvičení a krátké pauze pokračuje dopolední výcvik individuálně, v menších skupinkách a pod vedením zkušených trenérů, kteří dbají na správné a pečlivé provedení cviků a současně na správnou a co nejsrozumitelnější komunikaci. Tak pejsci dobře pochopí, co po nich chceme, a jsou schopni se rychle a s radostí učit.

Dalším bodem programu je oběd.

Odpoledne zahajujeme různě, podle druhů víkendů nebo táborů. Často začínáme cvičením, zábavnými hrami, výukou správné manipulace se psy tak, aby se jim líbily věci, které pro ně jsou někdy nepříjemné, ale bohužel nutné. Druhá část odpoledne je přizpůsobena možnostem psů. Pokud jsou unavení, necháme je odpočívat a zařadíme do programu například promítání videa, odborné přednášky, hry a další. Je potřeba myslet na to, že výcvik je velice intenzivní a pejsci hodně unavení.

V čase před večeří probíhá ještě jednou smečka.

Všechna cvičení jsou dobrovolná, takže je jen na vás, jestli pejskovi dopřejete volno nebo se budete účastnit výcviku.

Po večeřích bývá většinou povídání. Poslední večer akci uzavírá vyhodnocení průběhu a hodnocení jednotlivých pejsků. Během všech povídání i mimo ně je samozřejmě prostor pro vaše dotazy. Při řešení složitějších situací nabízíme individuální konzultace.

Jezdí k nám jak pejsci s průkazem původu, tak i bez něj, různí kříženci a pejsci z útulků, kteří za sebou mohou mít špatné zkušenosti. Náš tým udělá maximum pro vás i vašeho pejska, abyste byli oba spokojení a naučili se u nás, co nejvíce bude možné.

Na akcích panuje příjemná atmosféra i nálada, cvičíme i odpočíváme v přátelském a rodinném prostředí. Snažíme se dělat vše pro to, abychom vám prostřednictvím našich zkušených trenérů předali mnoho kvalitních odborných informací.

Naší největší odměnou je, když se jednotliví lidé vracejí a vyprávějí nám o menších i větších pokrocích, kterých společně s pejsky dosáhli, zatímco jsme se neviděli.

Někteří psi se nám doslova mění před očima a tak víme, že tato práce má smysl a budeme ji dělat dál, dokud budeme mít dostatek kvalitních informací, které můžeme předávat.

Se svým psem k nám můžete přijet na jaře a na podzim na víkendovou akci nebo v létě na týdenní tábor. Akce jsou různě tematicky zaměřené na výchovné, výcvikové a sportovní, ale pořádáme také akce specializované na řešení problémového chování; neposlušnosti, agrese, útěkářství, bázlivosti a dalších.

Víkendy bývají velmi intenzivní pro pány i jejich svěřence. Krom praktických nácviků a cvičení se psy se můžete těšit i na řádnou míru teoretického vzdělávání.

Týdenní akce v letních měsících mají navíc program pro rodiny s dětmi, aby se ratolesti nenudily ve chvílích, kdy se rodiče věnují psům. Na těchto táborech usilujeme mimo výcvik a vzdělání i o relaxaci a dobou zábavu lidí i pejsků.

Neváhejte a přijeďte si užít společný čas se svým psem!

 

Nejbližší akce