Následující řádky nám napsali účastníci našich kurzů a rád se o ně podělím: Díky všem co nám napsali, dává nám to radost z naší práce a pocit, že to co děláme má smysl. Aktuální názory najdete také v naší skupině na FaceBooku.


 

Ahoj Pavle,
ještě jednou děkuji za super týden v Herolticích. bylo to úžasné a dalo mi to moc sice si zatím některé věci uvědomuji potom co je udělám ale postupně se zlepšuju. A snad už budem mít s Barnym(flatík) oba brzo jasno jak to spolu máme. Skvělý byl jak výcvik tak i zábavný program. Zlepšení vidím hlavně v chůzi na vodítku ve mestě díky parčíku už vím jak na to a nekazím si zbytečně povel k noze. Ještě jsem se chtěla zeptat zda je místo na druhý termín Chorvatska ráda bych si s Barnym udělala takovu super dovolenou spojenou s ochutnávkou nových směrů výcviku. A taky proto že nepochybuji že se sejde dobrá parta jako vždy na vašich akcích. takže prosím o zaslání bližších informací. s pozdravem Terka a Barne (černá díra jménem flat).


Když jsem poukaz na akci od 29,4-2,5,2010 dostala od dcery a jejího manžela k narozeninám s tím, že naše malá Nelinka (maltézský psík) se musí naučit poslouchat a já jak se jí dávaj povely, mé pocity byly smíšené ba děsné.Dcera se rozhodla jet také.Jela jsem s velkou nechutí co tam budu dělat? Když jsem uviděla na vodítku psy různých plemen od těch nejmenších až po ty, kterým se na ulici vyhýbám, to bylo ještě horší. To byl čtvrtek a v neděli jsem odjížděla z víkendu velice nadšená.
Z toho, co dokázali cvičitelé s naší Nelinkou, která nás plně ovládá a ostatními pejsky si nemůže nikdo pokud toto neprožije představit. Naše Nelinka byla z akcí pro pejsky veselá i začla dělat věci co jsem ani nevěřila,že dokáže. Teď záleží jen na mně jak s ní budu dál tyto cviky provádět. Na této akci bylo asi 25 různých psů a všichni pobíhali v celém prostoru v pohodě a bez vodítka. UjišťujiVás, že toto všechno dokázal ing. Bradáč se svými kolegy s naprostým klidem, pamlsky a DURAZNOU pochvalou. Za celou dobu jsem neviděla, že by některého pejska někdo z nich uhodlil ,nebo se k němu chovali ošklivě. Domu jsem dorazila s nadšením,že ještě existují takový příjemní lidé jako je ing Bradáč a jeho kolegové, včetně těch v kuchyni. Velice dobře nám vařili.
Pokud máte rádi svého pejska chcete s nim strávit několik dní v příjemném prostředí vřele nějakou z akcí doporučuji. Jsem přesvědčená, že těch několik dní s Nelinkou nás hodně sblížilo. Za tuto dobu jsme si s dcerou nepřipouštěly žádné starosti, tak že i my jsme odjížděly svěží, veselé a odpočaté duševně ,Jinak tento pobyt byl fyzicky náročný pro všechny lidi i pejsky , kolem kterých se vše točilo. Jsem přesvědčena, že tak nádherné okamžiky bych neprožila ani v 5* hotelu u moře.
Celý pobyt jsem popsala velice zkráceně. S dcerou jsme se rozhodly, že pokud to půjde časově, tak budeme na vhodné akce pro Nelinku jezdit. Jo, od srpna asi do naší rodiny přibude další štěňátko čubička . Pokud bude snášet auto, tak sem s ní a Nelinkou k mé škodě s manželem , který se už moc těší ještě letos pojedou. Já musim zůstat doma s Hexinkou, která nesnáší auto. Takže, ještě jednou všem zaměstnanců děkujeme za nádherný víkend a každému kdo miluje svého pejska doporučuji.
Zdravim Alena


Ahoj Pavle.
Já vím že dostáváš spousty emeilů,tak snad přeziješ i jeden od nás.V sobotu jsme po pěti hodinách dojeli domů s úplně vyčerpaným Fantou.Celou neděli prospal,přesně jak jsi předpokládal.Ale v pondělí už zase začal vymýšlet kulišárny.Aby na ně neměl čas,jsme teť s ním hodně venku a cvičíme a hrajeme si a náš vztah s tím naším VLČOUNEM jak jsi mu říkal začíná být úplně jiný než dřív.Strašně nás to všechny tři baví a užíváme si jak smečka.Jen je trošku těžký zase myslet i na běžné věci a práci.Ukázal jsi nám že máme opravdu šikovného psa,když ho nenecháme s náma jen tak cloumat.Dokonce i já s ním můžu jít ven sama a dokážu ho pokrotit a Fanto už mě trochu víc toleruje,i když páníček je páníček.A to je všechno pravda pravdoucí,protože můj syn tě podezřívá žes nám toho psa na táboře vyměnil.Je nám jasné že to ještě bude spousta práce,ale když se nevzdáme a budem pořád pracovat,bude z něj báječný společník.Jen ti zajíci a srnky,to asi bude celoživotní problém.Lítá tady toho spoustu,víc než dětí a to se ještě chystám ty vesnický uličníky správně poučit jak se chovat když potkají takového divocha jako je ten náš.Aby nedošlo k nějakému konfliktu.Dělej to na kurzech s dětmi i ty,spousta pejsků děti nezná a chce si je přiřadit do své smečky,ale svojí meohrabaností a splašeností by mohli ublížit.Díky moc za krásný týden,hlavně den u přehraty byl úžasný.Co jsou všechno ti pejskové schopni pro páníčka udělat je neuvěřitelné.Jo a ještě něco.Ač to nevypadalo,získali jsme u Vás nové přátale,manžele Pištovi.Škoda jen že jejich Redy s naším Fantou nebyli zrovna na přátelské vlně.To budem ještě muset dopilovat až se navštívíme.Tak krásný zbytek léta a těším se někdy na shledanou.Možná až za rok,ale to Chorvatsko,od toho mě může odradit jen smrt,jinak nic.
Tak díky.Dana,Honza a ovčák Fanto z Plzně.


Ahoj Pavle,
na táboře a ani potom jsem Ti nestihla pořádně poděkovat za to,že jsi nám změnou volného dne na prvním LVT umožnil účast na bezvadném plavání na Brněnské přehradě. U vody a hlavně v ní to bylo naprosto super.Když jsem se Tě na možnost změny ptala tak mě vůbec nenapadlo, že lidi půjdou sami na procházku o volném dnu a pak všichni pojedou plavat a vy najednou budete mít u vody daleko víc lidí než jste počítali. To jsou ty dobré skutky viď. Takže ještě jednou moc za sebe i plavce Beníka děkuju. Ten si ted vodu a plavání vysloveně užívá a už se těšíme na vodní tábor. Těch skoro 14 dnů u vás bylo naprosto skvělých,pro mě taková dovolená snů.
Všechny heroltičáky moc pozdravuju a ahoj v srpnu Eva s Beňulou. 


Pavle zdravím,
opravdu opožděně, ale vlastně až nyní jsem doma a přístup k internetu jsem minulé dva týdny moc neřešila. Doufám, že program v táboře zdárně probíhá, Ferda získal ohromnou sebejistotu a je takový pořád žádostivý, co bude za zábavu a je daleko klidnější. To zase velmi oceňuji já. Snažím se sama pokračovat ve způsobu komunikace, knihu s těmi radami (100+1) jsem ještě nesháněla, ale zkusím to, Ferda potřebuje zaměstnání a jestli platí to pravidlo, že když budou úkoly, nebude o samotě demolovat a vymýšlet, budu velice spokojená. Prozkoumám ještě program podzimu, určitě bych ráda zavítala na víkend, pokud to nevyjde, tak ale určitě něco vyberu později, chtěla bych akorát trochu kloudné počasí. Ještě jednou zdravím všechny a zase na shledanou,
Eva Vítková + nadšený Ferda  


Čauky, Pavle,
tak po týdnu: netahá na vodítku!, žere a nedělá fóry!, vždycky přiběhne na zavolání!, za pejskama běhá a nechá se od nich odvolat v mezích tolerance pro normálního psa. Kdyby dneska nezazlobila, propadla bych pocitu po dvou dnech u Vás, že už Vás nikdy nepotřebuju :-))Takže hledám další volný termín a moc se těším/e na hraní.
Iva a Bora


 Ahoj Pavle,
posilam Ti odkaz na fotky z tabora Snad si tam kazdy najde to sve. Chtel jsem Ti podekovat za skvely pristup, se kterym jsme nikde jinde nesetkali. Budovani vzajemneho vztahu na prvnim miste, to si budu pamatovat navzdy. Hned v pondeli jsem sel koupit latkovy obojek. Pani se me ptala, na co ho potrebuju, kdyz mam retez a proc nepouzivam stahovak. Vedel jsem, ze nema smysl se s ni bavit.
Diky. Honza (a Blanka a Corka)


Ahoj Pavle,
děkuji za Pardyho, Kačku a za sebe za pěkný přístup a trpělivost při výcviku. Vašich rad se držíme, Pardy dělá pokroky a povely plní (pokud nespatří pohybujícího se psa:-)). Přijedeme zase! Mrkni na naše stránky - www.veterina-pisek.cz - doufám, že vám pozitivní hodnocení zajistí řadu nových klientů. I když je to od nás relativně daleko, myslím, že se to vyplatí. Děkuji a zdravím i všechny ostatní z týmu včetně skvělých kuchařů!
Honza Bicek


Ahoj Pavle,
nedá mi to, abych ti nenapsala své dojmy a pocity z tábora, protože když stojím před tebou, nemám slov. Myslím, že Heroltice nemají konkurenci a jak si sám řekl, jsi jediným, kdo napravuje psy normálním způsobem. První dny jsem byla z celé situace trochu zoufalá a stále jsem se sama sebe ptala, zda to má vůbec smysl. Pravdou je, že mě hodně psychicky podpořila Martina (-doufám, že se tak jmenovala) s jejím Rockym a poté příběhy jiných lidí a psů, kteří na tom byli obdobně. Slyšela jsem, jak si říkal, že Eichler je dobrý na výcvik. S tím s tebou teď mohu jen souhlasit. Nicméně tábor u něj mám již zaplacený od ledna, a tak na něj také jedu. Původně jsem tam měla jet i s Falcem, ale po Herolticích vím, že jedině u vás má Falco šanci se stát kamarádským psem, takže k Eichlerovi pojedu raději jen s mým druhým psem vořechem, který naštěstí podobné problémy nemá, ačkoli dokonalý také není. Do tábora jsem byla přesvědčena, že vycukání je jediná metoda, jak psa „vyléčit“. Teď už tohoto názoru nejsem a lituji toho, co jsem Falcovi na cvičáku způsobovala. V Herolticích jsem vycukání nepoužila ani jednou a šlo to mnohem lépe. Takže díky. Nemá cenu zde rozepisovat to, že vaše metody jsou perfektní. To ty sám moc dobře víš. Přednášky, ať už byli od tebe nebo od holek, mi přinášely pocit, že jsem někde na vysoké škole a přede mnou stojí nejlepší lektoři. Dělala jsem spoustu chyb a jistě spousty dělám. Ty jsi mi však poskytl možnost, chyby minimalizovat a já se budu velice snažit s Falcem vytvořit tým a správný vztah. Teď ke mně zrovna přišel Falco a podstrkoval mi hlavu – ani jsem se ho nevšimla :D a tak ulehl vedle, odfrkl si a zase spí. Pravděpodobně mu tábor způsobil noční můry (teď to myslím skutečně ze srandy), protože ze snu vrčí nebo naopak kroutí ocasem. Když už jsem u toho Falca, musíme se pochlubit, jak jsem zvládli cestu vlakem do Plzně. Hned v Tišnově na nádraží jsme se potkali s kamarádkou z tábora. Bohužel nevím přesně jména, ale jednalo se o fenku křížence čuvače a borderky, která byla bojácnější a nesla jméno Lemi (domnívám se). Falco si s ní rozuměl, a tak jsem té situace využila. Do vlaku tedy před Falcem nastupovala Lemi. Jak to pokračovalo dál, si umíš jistě představit… Falco jízdu vlakem s nastupováním i vystupováním zvládl naprosto bravurně. V Praze na hlaváku si poprvé zkusil jezdící schody a pás. Můžu ti říct, že jsem se na těch schodech tak rozesmála, že i Falco pochopil, že je to vlastně sranda. Na vlak do Plzně jsme v Praze chvíli čekali, tak jsem se šli zatím ven vyvenčit. Okolo nás prošlo pár psů a Falco se jich téměř nevšiml. Ani neměl naježenou srst. Tak jsem ho za to vždy moc chválila. Choval se velice dobře a já jsem na něj byla pyšná. Abych tě příliš nezdržovala od práce :), zkrátím to. Jedním slovem – děkuji. Děkuji za to, že jsem měla čest poznat tebe, člověka, který právem nese „titul“ kynolog a děkuji za to, že jste mi otevřeli oči. Zajímavé, kolik emocí dokáže jeden pes způsobit. Tímto se loučím a plně doufám, že ne na dlouho a brzy se k vám přijedu zase podívat, i když předem mohu říci, že to v nejbližší době asi nebude :( … Pavle, díky. 


Ahoj Pavle,
chtěla jsem poděkovat za super tábor. Opravdu jsme si to skvěle užily, včetně velmi dobrého jídla. I když jsme neměly možnost trénovat s tebou, Anička byla vážně super.Určitě příští rok zase dorazíme.


Ahoj Pavle,
chtěla bych Tobě a celému kolektivu,poděkovat za úžasný víkend,který jsem prožila se svým psem.Bylo to skvělé,spoustu věcí v přístupu ke svému psu jsem přehodnotila a pochopila,už se těším na tábor v červenci.Moc mi to dalo,ještě jednou díky (jo a taky skvělé jídlo :-) )
Lída+Don


 

Nejbližší akce