Příběhy našich žáků

barry1Pokud jde o nás, tedy o mně, syna Pavla a naše borderky Barta a Berryho, je situace naprosto jasná: díky Herolticím máme fajn fungující tým s našimi psy. Bez informací z Herolek bychom měli asi nevrlé bordery, co nám už od samého počátku přerůstají přes hlavu, a jsem si jistá, že bych z nich neměla takovou radost, jakou díky Herolkám nyní máme.

vltavaKdyž byla vyhlášena tato soutěž, říkala jsem si, že to není nic pro mě. Já nejsem soutěživý typ a tak těch úspěchů, co by se daly předložit jako "černý na bílým" jsme s Rendoušem moc nenasbírali. Když Pavel prodloužil termín, do kterého je možné posílát své úspěchy, kterých jsme spolu s Rendym díky Vám jako tým dosáhli, rozhodla jsem se Vám taky něco napsat.

an4Spousta lidí ví, že Andýska Pavel ze začátku odmítl, protože je plemene Bandog, u něhož i překlad názvu je dost odrazující…. nakonec jsem se k němu do areálu zase vrátila a po 14 dnech pozorování Andrýska Pavel ustoupil a řekl, že je v pohodě, a ať dorazíme:)

ferdaBála jsem se, že budu mít velkého nevychovaného flata - že to prostě nezvládnu. A tak jsem cvičila a cvičila a chodila za odborníkem, který se pyšnil řadou výborných známek ze zkoušek. Pak mi jednou dal jako dárek pro Ferdu ostnatý obojek, abych prý mohla jít na procházku do centra Brna. V tu chvíli se mi zatmělo před očima a konečně zajiskřilo v hlavě.

badZačátkem prosince 2011 jsem se svým psem zúčastnila neoficiální soutěže v poslušnosti na cvičišti KK Kývalka, kam docházíme v průběhu roku hlavně kvůli socializaci na psy a lidmi, abychom nevypadli z rytmu, když zrovna nejsme v Herolicích. Soutěžilo celkem 14 psů.

adad postoj profilAhooooj všichni v Zeleném údolí, vůbec mi nejde o výhru, jen chci, aby všichni věděli, že díky Vám jsme doma tým, že díky Vám jsme sobě navzájem parťáci do nepohody. Máme doma spokojenýho psa, protože mu rozumíme a on rozumí nám.

chrtNáš úspěch je sice malý, ale pro nás obrovský. Myslím si, že díky heroltické škole jsem byla zcela první průkopník výcviku u chrtů :-D A ten náš úspěch byl na srazu chrtů na Máchově jezeře, kde jsme v půldenním závodě, tým psovod a pes krásně uspěli.

taci-2Když jsme s paničkou viděli ten nádherný barel, rozhodli jsme se, že si o něj taky zkusíme zasoutěžit. Co kdybyste zrovna nás vylosovali. Nedávno jsem totiž zrovna oslavil svůj velký úspěch a stal jsem se Českým šampionem.

happy chunkyDíky vaší škole, díky Pavlovi a hlavně Aničce, která se nám věnovala celý týden na poslušnosti a stopách, se nám na závěr tábora podařila splnit vysněná zkouška ZPU1, což považuji za náš zatím největší úspěch, co se sportovní kynologie týče! Díky moc všem.

Romana Fajmanová +borderka Happy Chunky Foxy Fox

 

andy1Největší úspěch byl asi poslední víkend…první jarní…1.3-4. 3. 2012. Myslím si, že nikdy nezapomenu ani na to datum, natož na to, co se tam odehrávalo…největší a asi nejnezapomenutelnější zážitek pro mě a určitě i Andrýska (Bandita) bylo smečkování…

agilityNaše úspěchy spolu slavíme s Dannym při překonání každé překážky při agility. Dannyho agility děsně baví, panička v tom má sice ještě trochu zmatek, občas neví jak správně vést a motá se u překážek, ale díky Pavle v tom začínám mít jasněji a jasněji, už se těšíme na léto až vyrazíme na celý týden hopsat a utužovat náš super vztah.

Lucka Kováčová a Danny :-)

 

rocky2KONEČNĚ!! Jeli jsme si pro pejska…:-) Vybrali jsme si Border kolii a dali jsme mu jméno Rocky (Balbou)…:-) Je to náš první pejsek a stejně jako spousta lidí jsme se pro něj snažili dělat jen to nejlepší, ale čas plynul a v domnění, že děláme vše správně, nám náš Rockyšek začal přerůstat přes hlavu…

cakiV říjnu 2010, kdy měl Čaky 4,5 měsíců, jsme se zúčastnili kurzu „Vystavujeme budoucího šampióna". Za 15 měsíců výstavní kariéry Čaky posbíral tato ocenění: 2x VN1, 2x V2, 1x V3, 2x CAJC, 3x CAC, nejlepší dorost, BOJ, BOB, BONB 4.místo a titul Český Junioršampion:)

Nejbližší akce