andy1Největší úspěch byl asi poslední víkend…první jarní…1.3-4. 3. 2012. Myslím si, že nikdy nezapomenu ani na to datum, natož na to, co se tam odehrávalo…největší a asi nejnezapomenutelnější zážitek pro mě a určitě i Andrýska (Bandita) bylo smečkování…

Když jsem viděla, jak se všema pejskama komunikuje, žádného nechce roztrhat….neměla jsem slov a nemohla jsem snad ani v tu chvíli dostatečně poděkovat Pavlovi, co to pro mě znamená… Andymu je 3,5 roku a já, i když jsem nikdy nic se svým psem nevzdala a každý problém jsem se snažila pokořit, tak tohle jsem pomalu, ale jistě vzdala a říkala jsem si, že má jednu fenečku doma, Bišonka, která mu bude muset stačit, protože ta je jediná, se kterou vím, že vychází a neublíží jí.

Tohle byl ale pocit nad pocity…. když se člověku splní sen, který už vzdal, tak si uvědomí, že jde vlastně úplně všechno a že je tohle jen začátek…nicméně nevynechali jsme ani jedno smečkování a já jsem se kochala pohledem na hrající si pesany…taky nás čekalo jedno překvapení a to výlet do ZOO. Já si s Andym dávám různé cíle do dalšího roku…a ZOO do toho letošního spadala, takže když jsem to slyšela, byla jsem přímo nadšená a nemohla jsem se dočkat:-) Andy a vůbec všichni pejsci byli vzorní a nikdo by neřekl, že náš kurz obsahuje název problémoví psi. Nemusela jsem si ani hlídat rozestup od pejsků. Hrozně jsem si užívala, že se popovídám s pejskařem, aniž bych musela od něho jít dál jak pět metrů.

Úžasný víkend to byl a moc se těším na další, a to hlavně proto, že do těch problémových už moc nezapadáme a že půjdeme cvičit Dogdancing a Poslušnost :-) Je neustále hromada věcí, ve kterých psa zlepšit…nejhorší je, když člověk ty problémy, co s pejskem má, vzdá a rezignuje…pes trpí a je nešťastný někde uvázaný s vizitkou zabijáka. My už začínáme dostávat od lidí vizitky hodného psa a i to nás potěší. Nejlepší je při problémech vyhledat odborníka a proč nezavítat zrovna do Heroltic, když my jsme zdárným příkladem, že to funguje… a člověk i pes mohou být daleko šťastnější :-)

Nejbližší akce