an4Spousta lidí ví, že Andýska Pavel ze začátku odmítl, protože je plemene Bandog, u něhož i překlad názvu je dost odrazující…. nakonec jsem se k němu do areálu zase vrátila a po 14 dnech pozorování Andrýska Pavel ustoupil a řekl, že je v pohodě, a ať dorazíme:)

Pro mě už jen tato věta měla veliký úspěch a byla jsem nadšená, že jsem svého psa nepokazila, ale že jsme dokázali svým odhodláním změnit názor:)

Tak během půl roku jsme si začali balit kufry a vyrazili, to když jsem věděla, že se Andrýskovo chování dostatečně změnilo.

Pavlovi jsem napsala dlouhý dopis, co a jak…

myslím, že i to, že jsem se asi měsíc vypořádávala s útoky proti mojí mamce, která rozhodla, že Andy půjde z baráku…já to její rozhodnutí respektovala a i chápala….ale snažila jsem se dělat vše, aby to tak být nemuselo…po měsíční práci Andy pochopil, že takhle to nepůjde a jsou s maminou super kamarádi, a tak jsem si řekla, že ale na ten zbytek, jako je startování po psech, lidech, kolech,zvěře…žádné přivolání…zkusím Pavla.

Když jsem tenkrát dorazila, tak jsem byla v panice. Všude puštění hrající si psi…Zeptala jsem se:

„Jsem správně na vůdcích smečky a problémových psech?? To jsem tu jediná, která má problém??“ Byla jsem zoufalá. Přišel Pavel,tak za nim běžím. Máme ostnáč, já vím, že to nemáte rád, ale já ho jinak neudržim…tak jen mávl rukou a řekl, že to bude jediný pes, na kterým to neuvidí rád, ale na druhou stranu, že to chápe, když se podíval na mojí postavu:)

První víkend byl mě silně emotivní.

První vypuštění s Arniem, které mi Pavel slíbil a poslední den splnil, když říkal, že to musel rozdýchávat asi dvě hodiny, aby nebyl nervózní, ale díky němu jsem konečně pochopila, že když člověk opravdu něco chce…něco si přeje, tak to dokáže…já jsem v tu dobu chodila venčit Andyho pouze na pole…na různý strany, ale hlavně ne do města…k silnici…všude hrozí nebezpečí startování a co když ho neudržim? Co když se mi pustí do nějakého psa? Co když vystartuje po dítěti? Milion otázek před tím, než jsem šla ven a z toho důvodu vyhrávalo pole asi dva měsíce…v Herolticích jsem pochopila jedno…když člověk psa nebude vystavovat různým situacím, tak to bude jen horší a horší…zas na druhou stranu, tak když je páníček nervózní, tak se to taky nemůže nikdy zlepšit a já jsem po prvních čtyřech dnech pod Pavlem získala neuvěřitelný klid…že psa udržím,že se není čeho bát…do velkého města jsem odvahu neměla, ale po vesnici jsem si to s ním štrádovala jedna báseň :-)

Hodně velký úspěch měl Andy v Chorvatsku.

Myslím si, že jen tak nějaký pejsek k moři nejede a proto jsem se rozhodla, že když mému pejskovi ta slaná a veliká voda, na které cosi pluje, nevyhovuje…a že ani nezabírá, že se můžu v tom moři rozkrájet, aby šel za mnou a udělal alespoň jedno tempo, tak že mu to vysvětlím jinak…

„Andrýsku…byl by jsi prosím tak hodný a mohl by sis vlézt do té super teplé vodičky? Je slaná, ale moc zdravá…“ a protože měl boláčky ze zapařenin na krku, jak se rochnil v rybníku doma, tak to opravdu bylo pro něj jen to nejlepší. Ale bohužel nepomohlo nic…když jsem ho chtěla kolem sebe alespoň za popruh obtočit, aby udělal tempo, tak mě celou podrápal a bylo…..no tak toto bylo k našim neúspěchům spíše..ale úspěchů bylo dostatek…

Andy Arnieho snesl přivázaného u bungalovu…což byl pro mě první úžasný pohled…pak jsme chodili s pesanama i na jídlo a na nikoho nestartoval, choval se jako úplně vzorný pes:) jen jeden pán se mu nelíbil, který byl na výcviku také a který mi hned v zápětí dal přednášku, že toto by měl být kotcový pes, když je zlý, ale to mi nemohlo pokazit náladu:) jeden den jsme se domluvili, že pojedeme do města Rijeka a tak si říkám, že bych vzala i Andyho, protože v tak velkém městě nikdy nebyl.

Ve městě se choval naprosto úžasně. Neměl s ničím a ani s nikým problém. Dokonce si ho i pár odvážlivců pohladilo! A naučil se i jednu úžasnou věc…od té doby jí zmrzlinu:) Konečně jsem mohla říct, že když jsem vyrazila s Andym, že to byla naše první společná opravdová a pohodová dovolená!!!:)

A co víc? Zkusíme vyrazit znovu…třeba se jednou i rozplave, a když ne, tak i tak to bude opět úžasný zážitek!!:)

Nejbližší akce