ferdaBála jsem se, že budu mít velkého nevychovaného flata - že to prostě nezvládnu. A tak jsem cvičila a cvičila a chodila za odborníkem, který se pyšnil řadou výborných známek ze zkoušek. Pak mi jednou dal jako dárek pro Ferdu ostnatý obojek, abych prý mohla jít na procházku do centra Brna. V tu chvíli se mi zatmělo před očima a konečně zajiskřilo v hlavě.

Tohle není správně! Tak jsem začala hledat na internetu po diskuzích a nabídkách, až jsem v únoru 2010 narazila na KPZK. Prý učí přesně to, co neumím - školu hrou. Jako vždycky jsem to vzala po hlavě a hned se přihlásila na tři víkendy. Jenže Ferda začala poprvé hárat. Jo, je to fenka :-)

Tak náš první víkend byl až vodní výcvik v červnu. Přijela jsem do Herolek s tím, že mám trošku nestandardního flata - neplave. Fakt neplave, ale aspoň že by mi mohli pomoct ji dostat do vody tak, aby se v horkém létě namočila. Eva Káčerková si nás vzala do parády a ještě ten den Ferďajs vytáhla svého prvního "tonoucího" :-)

Ferda je pořád trochu jiná, první rok vojácké výchovy na ní (i na mně) zanechal své stopy. A tak se vždycky vracíme do Herolek, abychom se naučily další hry. A měli byste vidět, jak se z ní stane pořádné flatí torpédo, když si hrajeme na poslušnost nebo schovávanou s figurantem v lese či sněhu, a jak jí září oči, když uvidí klikr!

Lenka

PS: Už si umí uklidit hračky do krabice, naskládat prádlo do pračky, a právě se učí zavřít za sebou dveře, aby netáhlo :-)

 

Nejbližší akce