bradacJe zakladatelem Klubu pracovní a zábavné kynologie a hlavním trenérem Školy. Výcvikem psů se živí od roku 2009, intenzivně trénovat začal ale už roku 1993 se svým prvním novofundlanďanem Arturem – tenkrát to byla hlavně vodní záchranařina.

Té se věnuje dodnes - od roku 2002 pořádá 2x ročně vodní záchranářské akce v Chorvatsku – v současnosti mu většinu času zabírá práce s psy a jejich pány podle vlastní metodiky, jejímž základem je vzájemná důvěra a respekt. Specializuje se na problémové chování, vytváření vztahu, školicí a vzdělávací činnost. Za svůj největší úspěch považuje skutečnost, že jeho metodika viditelně funguje. Na další koníčky mu moc času nezbývá, miluje ale cestování.

Jak to všechno začalo 

Původně jsme chtěli provozovat jen pejskařský areál jako výborné zázemí pro pořadatele psích akcí, protože jsme s Evou pořádali cca 12 víkendových a několik týdenních akcí ročně, ve volném čase. Ve volných víkendech jsem udělal mimo vodních akcí několik zábavných a výcvikových a výchovných akcí, které měly velký úspěch. Tak se přidaly tábory, víkendy pro problémové psy a už to jelo, první rok 250, druhý 650 a loni skoro 1100 týmů (pes + člověk).  

Já a můj pes 

Arnie - Aramis ze Slezského panství - NF, *2006, cvičíme hlavně vodní záchranařinu, na ostatní mi nezbývá síly. Arnie byl ve štěněcím věku velmi agresivní pes – ve 4 měsících napadal dospělé psy bez ohledu na velikost - dnes může být ve společnosti jakéhokoli psa bez problémů.

Briki - Bruno Aqua Jewelry - NF *2015

Naše největší úspěchy

Funkční a úspěšná psí škola – velké množství „napravených“ psů a vytvořených kvalitních vztahů.

Plány do budoucna

Mít nejlepší pozitivní metodiku na výcvik psů u nás tak, aby nebylo nutné ani u velmi dominantních psů používat tresty.

Nejbližší akce